środa, 22 marca 2017

Andumênia - Monika GlibowskaTytuł: Andumênia
Autor: Monika Glibowska 
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydanie: 9 listopada 2016
Liczba stron: 705
Gatunek: fantastykaPrzebudzą się, by przywrócić blask chwały, gdy Andumênia zapłacze…

Andumênia jest na skraju nędzy i wojny z sąsiadującym Zineanem. Władczyni podejmuje decyzję o wybudzeniu po prawie 120 latach legendarnych generałów, którzy w poprzedniej wojnie poprowadzili naród do zwycięstwa, ale czy na pewno to dobra decyzja?

Jedną z przebudzonych jest ulubienica poprzedniej przywódczyni May Verteri, najpotężniejsza i najbardziej nieprzewidywalna z generałów. Nawet po tak długim czasie nadal krążą plotki o tym, że przyczyniła się do śmierci swojej mentorki. Niestety nikt nie wie jak było naprawdę, bo May nikomu nie chce konsekwentnie odmawia powiedzenia prawdy. Czy faktycznie miała coś wspólnego ze śmiercią Leyny? Co ukrywa przed resztą?

Dwór nie jest jej przychylny, huczy od plotek, wewnętrznych zdrad i walk o władzę. Piękna i charyzmatyczna „Krwawa” May ma swoje własne plany, snuje własne intrygi, których cel jest znany tylko jej... Co chce osiągnąć i do czego się posunie by dotrzeć do celu? Czy jest gotowa na konsekwencje swoich czynów? Nowa Andumênia nie jest taka jak kiedyś, wiele się zmieniło, ale jedno pozostaje to samo, że zdradzić może ktoś najbliższy...

Książka Moniki Glibowskiej wygrała w I edycji konkursu „Czwarta Strona Fantastyki”. Muszę przyznać, że zaskoczył mnie poziom powieści. Nie spodziewałam się tak dobrej książki. Autorka miała pomysł i konsekwentnie go realizowała. Historia jest spójna, akcja wartka, pełna zaskakujących zwrotów akcji, a bohaterowie są barwni. Bardzo podoba mi się styl pisania autorki jest lekki dzięki czemu książkę bardzo dobrze się czyta. To jedna z niewielu książek na naszym rynku, która bez wątpienia może konkurować ze światowymi twórcami gatunku. Czekam niecierpliwie na kolejny tom! Gorąco polecam :)

Moja ocena: 10/10


Książka bierze udział w:
2/52
oraz
Literka "G"