niedziela, 2 kwietnia 2017

Królowa Śniegu - Anna Klejzerowicz


Tytuł: Królowa Śniegu
Autor: Anna Klejzerowicz
Wydawnictwo: Filia
Data wydanie: 15 luty 2017
Liczba stron: 280
Gatunek: kryminał 


Felicja Stefańska, dziennikarka z Gdańska na prośbę przyjaciółki Grety przyjmuje posadę redaktor gazety gminnej i stanowisko rzecznika Kryszewa. Praca nie jest bardzo wymagająca, a spokojne otoczenie pozwala jej na zapomnienie o zawodzie miłosnym. 

Tego roku okolice nawiedza sroga zima, a niskie temperatury mogą spowodować nieszczęście. Przez okoliczne miejscowości przetacza się fala zagadkowych zamarznięć. Jedyny ocalały opowiada o baśniowej Królowej Śniegu, która wabiła go do siebie. Felicja z pomocą aspiranta Zygmunta Ryby próbuje rozwikłać sprawę, ale czas im kończy...  Czy można wierzyć alkoholikowi? Co jeśli baśniowa królowa jest człowiekiem z krwi i kości?

Z reguły kryminały omijam szerokim łukiem, bo nie należy on do moich ulubionych. Tym razem opis mnie na tyle zaciekawił, że powiedziałam sobie: czemu nie? Książka moim zdaniem słaba, ale muszę docenić starania autorki, pomysł z wykorzystaniem "Królowej Śniegu" był ciekawy, aczkolwiek z wcieleniem go w życie gorzej. Na plus trzeba Annie Klejzerowicz policzyć poruszenie problemu byłych PGR-ów oraz alkoholizmu, który jest bardziej widoczny w małej miejscowości niż w dużych miastach, gdzie życie jest bardziej anonimowe. Historia miała potencjał, ale został nie wykorzystany. To moje pierwsze spotkanie z twórczością Anny Klejzerowicz i przypuszczam, że ostatnie.

Moja ocena: 2/10

Książka bierze udział w:
3/52
oraz
 
Literka "K"